apr 18

Slávnostné otvorenie kaštieľa

Dňa 6.4.2017 sa po 3-och rokoch obnovy uskutočnilo slávnostné otvorenie kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove.

Objekt, ktorý predstavuje jedno z najvýznamnejších barokových diel na Slovensku a je zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok, realizoval investor Theresia Chateau. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil i prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska.

Pri príležitosti otvorenia udelila odborná komisia investora Cenu Theresia Chateau 2017 za profesionálny a pozitívny prístup pri realizácii, a to PhDr. Petrovi Jurkovičovi, riaditeľovi Krajského pamiatkového úradu, ktorý osobne riadil odborné práce súvisiace s rekonštrukciou kaštieľa. Cena bude každoročne uďeľovaná za odborný, profesionálny a pozitívny prístup pri obnovovaní historického areálu kaštieľa v Bernolákove, resp. za aktivity vedúce ku obnove tradícií v kultúrno-spoločenskej oblasti. Cena obnáša diplom a vecnú trofej z umeleckého skla od autora Achilleasa Sdoukosa.

V roku 2017 sme sa rozhodli každoročne udeľovať túto cenu ako prejav vďaky za pozitívne kultúrno – spoločenské počiny a v budúcnosti táto aktivita prejde na nadáciu, ktorej vznik hodláme iniciovať.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *